Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar  

Go Back   Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar > Eski Kitaplarım Genel Bölüm > Düzenlenecek - Taranacak Kitaplar Bölümü > Kitap Tarayanın Takım Sandığı

Eskikitaplarim.com destek üyelik tekrar açılmıştır. Destek olmak için aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz. Detaylı bilgi için: https://www.eskikitaplarim.com/showthread.php?t=56409 adresini ziyaret edebilirsiniz. Güncelleme: Sizlerin talebi üzerine en küçük destek paketi 25 TL olarak güncellenmiştir.

yildiz
25 TL
silver
50 TL
gold
100 TL
platium
150 TL

Seçenekler
Alt 07-16-2014   #11
erdemli

erdemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 128
Tecrübe Puanı: 214748373
erdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üye

Alıntı:
kutuphaneci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sağol Hocam aklına sağlık. Listede tekrarlar gördüm düzelir sanırım.
Kıymetli üstadım,
İlk listeyi hazırlarken, henüz Excel'deki "Yinelenen Değerleri Vurgula" seçeneğini keşfetmemiştim. Sonradan bu özellik sayesinde fark ettim ki, 20 civarında tekrar oluşmuş ilk listede. Tekrarları kaldırdım. Bundan sonrasına güvenle devam edebiliriz artık.
Bir sonraki makro güncellemesinde tekrarların silindiğini siz de görebileceksiniz.

erdemli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-17-2014   #12
erdemli

erdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üyeerdemli Süper Üye
Standart Güncelleme (16.07.2014, Düzeltilen Kelime Sayısı: 750)

Kıymetli arkadaşlar,
Makro serisinin ilk güncellemesini yaptım. Konunun ilk mesajında 16.07.2014 tarihli [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] dosyasını bulabilirsiniz. Bu dosyada Erdemli4 (genel sayfa düzeni ve belirgin yanlışların giderilmesine ilişkin) makrosunda bazı ilaveler yapılmıştır. Dipnotlar için F9 tuşuyla çalışacak bir makro eklenmiştir. Düzeltilen kelimelerin sayısı 750'ye çıkarılmıştır.

Güncelleme yapmak için şu yöntemi izleyebilirsiniz.
Öncelikle ErdemliV01 makrolarını silmek gerekiyor.

1. Alt F8'e basarak makroları görüntüle ekranına geliniz ve Düzenleyici'ye giriniz:

2. Açılan sayfada ErdemliV01'i seçip Sil'e tıklayınız.

3. Açılan pencerede "Tümüne Evet" deyiniz. Daha önce yüklediğimiz Tüm Erdemli makrolarını böylece silmiş olduk.

4. Konunun başında anlatılanları uygulayarak, ilk mesajda verilen [Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL] dosyasını yükleyip, kısayollarını oluşturunuz.
[Link'i Görebilmeniz İçin Kayıt Olunuz.! Kayıt OL]

Güzel günlerde ve iyi düzenlemelerde kullanmanız dileğiyle...

Konu erdemli tarafından (07-17-2014 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir..

Alt 07-17-2014   #13
omer27

User ID: 20332
Tecrübe Puanı: 33168040
omer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üye

Ellerinize sağlık. Sayfa numaralarını silen makroda içinde mevcutmu acaba..

omer27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07-17-2014   #14
erdemli

Alıntı:
omer27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ellerinize sağlık. Sayfa numaralarını silen makroda içinde mevcutmu acaba..
Onu dahil etmedim. Sizin daha önce yazdıklarınız üzerinde belki biraz çalışmam gerekebilir. Eğer komutun sağlıklı çalışacağından emin olabilirsem, 4. Makro'ya dâhil edebilirim.
Ben genelde abyy'den aktarırken üst ve alt bilgileri yok sayarak aktardığım için, şimdiye kadar sayfa numaralarıyla ilgili bir sıkıntı şahsen yaşamadım. Ama eskiden taranmış kitaplarda gerçekten can sıkıcı bir sorun gibi duruyor.

Alt 08-03-2014   #15
zamangezgini

zamangezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 268
Tecrübe Puanı: 214748374
zamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üyezamangezgini Süper Üye

Sayın Erdemli;güzel bir makro hazırlamışsınız. Eklenecek sözcüklerle kapasitesi artınca daha da çok işe yarayacak. Ama bende word 2007 yüklü, denedim olmadı kullanamadım. Şimdi 2013 kurup öyle deneyeceğim. 2007 ve 2010 kullananlar için bir kullanım yolu varsa açıklar mısınız?
Teşekkür eder, esenlikler dilerim.

zamangezgini isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08-04-2014   #16
erdemli

Alıntı:
zamangezgini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Erdemli;güzel bir makro hazırlamışsınız. Eklenecek sözcüklerle kapasitesi artınca daha da çok işe yarayacak. Ama bende word 2007 yüklü, denedim olmadı kullanamadım. Şimdi 2013 kurup öyle deneyeceğim. 2007 ve 2010 kullananlar için bir kullanım yolu varsa açıklar mısınız?
Teşekkür eder, esenlikler dilerim.
Kıymetli zamangezgini,
2013'te yapılan bir makronun önceki versiyonlarda nasıl çalıştırılacağını bilemiyorum. Ancak şöyle bir ara çözüm olabilir diye düşünüyorum:
Güncel versiyonu wordpad ile açıp içindeki verileri tümünü seç kopyala diyerek kopyalayabilirsiniz.
Daha sonra Alt 11 tuşlayarak açtığınız sayfada "New Macros"u açıp verileri buraya kopyalamayı deneyebilirsiniz.
Ardından kuruluma 3. Aşamadan devam edebilirsiniz.

Alt 04-08-2020   #17
Kitap_Tilkisi

User ID: 97727
Tecrübe Puanı: 0
Kitap_Tilkisi Yeni Üye

Merhaba, ilgili makro dosyasının bağlantıları kopmuş, yeniden eklenmesi mümkün müdür? Kod kısmı muhtemelen güncelleme gerektirecektir ancak en azından kelime listesi doğrudan kullanmak adına yararlı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

Kitap_Tilkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 5 Gün önce   #18
omer27

User ID: 20332
Tecrübe Puanı: 33168040
omer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üyeomer27 Süper Üye

Dosya linki silinmiş. Yenilemek mümkünmü aceba.

omer27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 1 gün önce   #19
duslerdusesi

duslerdusesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

User ID: 71174
Tecrübe Puanı: 42949677
duslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üyeduslerdusesi Süper Üye

bu çok yararlı paylaşım için teşekkürler

duslerdusesi isimli Üye şuanda  online konumundadır

Etiketler
word'de makrolar yardımıyla düzenleme yapmak, yüzlerce kelimeyi tek komutla düzeltme

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
hasene , kutuphaneci
Seçenekler